Haber

Eskişehir’de çuvalda bulunan yavrular koruma altına alındı

ESKİŞEHİR’in Beylikova ilçesinde demiryolu çalışanları tarafından bulunup bağlı çuvallarda kurtarılan 8 yavru, Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’nde korumaya alındı.

Kimliği belirsiz kişi veya kişiler, yeni doğan 8 köpeği bir çuvala koyup ağızlarını bağlayarak Eskişehir-Ankara çevre yolunun Beylikova sapağında boş bir yere bıraktı. Demiryolunda vardiyaya giden personel, ölüme terk edilmiş 8 yavru köpek buldu. Daha sonra işçiler yavruları yeni doğan köpeğe bıraktı. Köpek, kendi yavrularının yanı sıra getirdiği yavruları da emzirdi. Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi görevlileri 8 yavru, anne köpek ve diğer yavruları sahiplendi. Köpekler, Doğal Yaşam Merkezi’nde kontrol edildi.

‘SAĞLIK SORUNLARI GÖRÜNMÜYOR’

Veteriner Hekim Bayram Can Çetin, çuvaldaki yavruların çoban köpeği melezi olduğunu belirterek, “Çuvalın içine konularak çöpe atılan 8 yavru dün gece Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezimize geldi. Duyarlı vatandaşlarımız da bir sütanne buldu. Anne kabul etti artık emziriyor burada gerekli tedavi ve bakımları da yapıyoruz 45 günlük olunca sahiplendirilecekler ve anne kısırlaştırılacak kısırlaştırma işleminden sonra tekrar bölgesine bırakılacak .Şu anda herhangi bir sağlık sorunu yok.Yavrularla ilgileneceği için önceliğimiz anne.Gerekirse dışarıdan süt tozu ile destekleyeceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu